איך גומלים גור מלעשות פיפי בבית

איך גומלים גור מלעשות פיפי בבית
גורים קלים מאוד לחינות וליצירת הרגלים ולכן, למרות שצריך להתמיד ולהשקיע מאמץ רב בחודשים הראשונים הם ילמדו מהר מאוד כל מה שתרצו ללמד אותם. החינוך של גור מתחיל במציאת הפינה שלו ובהרגלתו להיות בה גם כשאתם לא בבית, וזה בכלוב תיחום שמתאים רק לחודשים הראשונים עד שהוא לומד לא להסתובב בבית כולו. זה גם מכין אותו לקראת יצירת ההרגל של עשיית צרכים רק היכן שמותר לו, משום שבכל פעם שתחזרו הביתה ותוציאו אותו מהכלוב צריך לקחת אותו החוצה לטיול ולעשות צרכים. הבעיה של גורים אינה רק העובדה שהם לא ידועים מה מותר להם אלא גם משום שהם עושים צרכים פעמים רבות יחסית ולכן לוקח זמן עד שהם לומדים להתאפק. לכן, בכל פעם שחוזרים הביתה ומוציאים אותו מהכלוב הוא ילמד לקשר את הטיול יחד עם עשיית צרכים.

איך להרגיל אותו לעשות צרכים בחוץ?
יחד עם התשבחות והליטופים שנותנים לו בכל פעם שהוא עושה צרכים במקום הנכון, יש לשקול לתת לו פינוקים שהוא אוהב כמו חטיפים טעמים כדי שילמד לקשר זאת עם הטיול בחוץ. כמובן שברגע שכועסים עליו במידה מסוימת בגלל עשיית צרכים בבית הוא יכול להבין שיש עם זה בעיה ולקשר תגובות אוהדות לתגובות כועסות בכל פעם שהוא עושה משהו. זה מחייב גם התמדה מצדכם ותגובה עקבית כדי שילמד לזהות זאת ולקשר זאת למעשה הנכון שלו שאתם רוצים שיעשה. חייבים לקחת אותו לטיולים קבועים משום שכך הוא גם יכול להיות בטוח שזה יקרה ואין צורך שיעשה את צרכיו במקום שבו הוא לן. זה מרגיע אותו ויוצר אצלו מוטיבציה גם לרצות אתכם.

כלבים אוהבים לשמור על מקומם
התכונה הטובה ביותר של כלב היא שהוא אוהב את מקום הרביצה שלו ולכן בכל מקרה הוא ישמור עליו ולא יזהם אותו. רק גורים לא מבינים זאת לגמרי אבל ככל שהם גדלים הם מתחילים לחנך גם את עצמם. ההרגלים של כלבים מעוצבים גם על ידי הטבע שלהם והם מתחילים לחפש בעצמם מקומות אחרים ורחוקים ממקום המרבץ והמשחקים שלהם לעשות את צרכיהם. זאת החשיבות בגדולה ביותר של טיולים קבועים. כך הם מרגילים את עצמם לעשות צרכים שם ולא בבית וכך הם גם שומרים על עצמם ועל המקום שלהם. כשאתם לוקחים אותם לטיול קבוע אתם בעצם גם מאפשרים להם להתאפק ולחכות עד הטיול וכך הם גם מבינים את ההקשר שבין עשיית צרכים בחוץ לבין הבית. הם לבד מחפשים את ההזדמנות לצאת החוצה כדי לחפש מקום כזה במקום לעשות בבית. כל מה שנותר לכם הוא לאפשר להם טיול בטוח בחוץ לשם כך.

מה קורה כשאי אפשר לצאת?
גורים בגיל צעיר מאוד מתקשים להסתובב בחוץ ואם מזג האוויר בעייתי אז קשה להם עם זה. במקרה כזה, רצוי רק פה ושם כשאין ברירה להשתמש בנייר עיתון או בפדים מיוחדים להניח ליד הדלת כדי שיעשו שם צרכים ולהוציא את זה מיד החוצה, כשבהדרגה מוציאים את הפדים החוצה בכלל כדי להרגיל את הגור לעשות זאת רק בחוץ. לא רצוי לעשות זאת לאורך זמן בקביעות או הרבה פעמים כי אז ההרגל יתקבע על פדים בלבד ולא על הטיול בחוץ, שבו הם אמורים לעשות את הצרכים בטבע. זה רק למקרה חירום וכשאין ברירה ולהחמיר עם הגור אם עובר זמן והוא מתעקש לא לצאת. גם פה העקביות וההתמדה משתלמות וזאת הדרך היחידה להרגיל כלבים לטיול שלהם בחוץ.